ALEX BRUNDLE SE VRACÍ DO ČESKÉHO RADICALU


lex Brundle bude startovat na Podzimní ceně Masarykova okruhu v Brně. Usedne za volant českého Radicalu SR3 v závodě European R-Cup.


European R-cup přivítá v Brně rekordní počet zahraničních účastníků - na start se postaví jezdci z Čech, Slovenska, Polska, Rakouska, Holandska, z Velké Británie a dokonce i ze Spojených Arabských Emirátů. Hlavní hvězdou startovního pole bude nepochybně mladý britský závodník Alex Brundle, syn Martina Brundla - bývalého jezdce Formule 1. 

Martin Brundle začal závodní karieru v roce 1971 ve svých 12-ti letech ve Formuli Ford. Poté přestoupil do Formule 3, kde dokonce v roce 1983 bojoval o titul mistra světa s Ayrtonem Sennou. V příštím roce se postavil na start Formule 1 v barvách týmu Tyrell. Po nehodě na Velké ceně Dallasu přerušil závodění ve F1 a testoval pro team Williams. V roce 1992 však už znovu závodil ve formuli, tentokrát po boku Michaela Schumachera v týmu Benetton Ford, kde bodoval v 11ti závodech z celkových 12ti. Po ukončení aktivní závodní kariéry roku 1997 se stal komentátorem britské televize ITV Sport, kde do roku 2002 pracoval po boku legendárního Murray Walkera. Za své komentátorské umění získal také řadu ocenění v anketě RTS Television Sport Awards. Od roku 2009 komentuje závody pro BBC. Původně měl v Brně Martin vytvořit posádku v Radicalu SR3 se synem Alexem, ale bohužel pracovní vytížení mu nedovolilo na Podzimní cenu přijet.

Martinův syn Alex je také úspěšným závodníkem, od motokár přes Formule 2, Formule 3 a GP3 se dostal až k sérii Le Mans, kde v letošní sezóně pilotuje Zytek-Nissan LMP2 společně se svým otcem. Minulý víkend měli čeští divácí možnost sledovat Alexe v přímém přenosu na stanici Eurosport nebo Sport5 - závodil ve World Endurance sérii v brazilském Sao Paolo  v kategorii LMP2.

Team Radical CZ s Alexem letos absolvoval úspěšné testování v Radicalu SR3 na Hungaroringu a  těšíme se spolu s ostatními jezdci na setkání v Brně.

Alex-Brundle-Left-and-Martin-Brundle-Right1.jpg

Zpět