CARBONIA CUP - RADICAL ABSOLUTNĚ NEJRYCHLEJŠÍ


Radical SR3 zajel nejrychlejší čas ze všech závodníků Carbonia Cupu v Mostě. Přestože vlastně vůbec nezávodil.


Na mosteckém okruhu se už ve středu večer sjížděli amatérští závodníci zmeřit síly v dalším závodě Carbonia Cupu. Zájem byl obrovský, ale bohužel nerespektováním pravidel ze strany jezdců (přijeli aniž by byli do závodu přehlášení) i organizátorů (aby vyšli všem vstříc, zapsali dodatečně vozy nad rámec propustnosti tratě) docházelo k nepřijemným situacím během dne. Jezdci byli přesouváni mezi skupinami a vznikal tak trochu organizační chaos. Radicaly měly v Mostě prostě smůlu. Těsně před startem závodu skupiny C (speciální vozy) se jezdci s vozy seřadili na výjezdu z boxové uličky, a až tam se dozvěděli, že v závodě nestartují a pojedou jiný závod spolu s Caterhamy. Protest jezdců nepomohl, tak jim nezbylo, než sledovat jak si KTM báječně zazávodilo s Opel Corsou. Když konečně přišla řada na jejich závod, rychleji na startu byla pravá letní bouřka a bylo takzvaně vymalováno. Nebo spíše vyplaveno - z bezpečnostních důvodů nebylo možné na trať vyjet.

Každopádně do soutěže o nejrychlejší kolo se počítá i kvalifikace, takže Radek Bareš s Radicalem SR3 si na cestu domů přibalil pohár za prvenství.

V polední pauze si to na dráze rozdaly motory z motorky : dvě kola proti čtyřem. Za ten správný počet kol se na start postavil Radek Bareš s Radicalem SR3. Dopadlo to nerozhodně - 1:1, při prvním sprintu s pevným startem neměl Radical ještě dostatečně zahřáté pneumatiky a zaostal, ve druhém kole už s přehledem zvítězil.

 

F3 most.JPG

 

1.JPG

 

F2 most.JPG

Zpět