DVOJITÁ PORCE VÍTĚZSTVÍ PRO JANKA DANISE A ALEXE BRUNDLA


Slovensko - britská posádka z týmu Flex-motorsport byla i ve druhém závodě nejrychlejší.


Po sobotním prvním Radical závodě se v Brně kromě oslav rozjelo sčítání bodů do celkového pořadí sezóny. Vedoucí jezdec Ivo Ragan zvýšil náskok na druhého Josefa Kollera a před nedělním finále je dělilo pouhých 3,5 bodu. 
Nedělní závod rozjížděl z pole position Ondřej Navrátil, který se kvalifikoval nejlepším časem z druhé kvalifikační skupiny (a jen velmi těsně zaostal za rekordním časem Alexe Brundla). Hned po startu se Ondrovi povedlo ujet ostatním Radicalům a do střídání s Pepou Kollerem získal pohodlný náskok před zbytkem startovního pole. Na druhém místě předával vůz Janko Daniš Alexu Brundlovi, který díky čisté jízdě několik kol před koncem závodu dojel a nakonec úspěšně předjel "Ferrari" Radical a odsunul Kollera na druhé místo. O bronz sváděli boj holandský Radical Henka Thuise, brněnská posádka FOR-ZA (Broňa Formánek / Josef Záruba ml.) a posádka Red Bullu. Bohužel kvůli technické závadě musela FOR-ZA těsně před koncem závodu odstoupit. Po přestávce (vynechání závodů na Red Bull Ringu) se na startu opět objevila slovensko-česká posádka Janko Raška / Martin Nimrichter a podruhé v letošní sezóně společně závodili i Libor Maděra s Petrem Křížem. Sportovního ducha a bojovnost prokázali jezdci na dvou "papírově" slabších Radicalech ve startovním poli  - Martin Maixner  s Radicalem SR3 1340 cc a Josef Záruba st. s Markem Sabáčkem se svým Radicalem SR4. Šachovnicovou vlajku jako první v cíli viděl Alex Brundle a spolu s Jankem Danišem si zopakovali sobotní vítězství. Na druhém místě dojel Josef Koller (s Ondrou Navrátilem) a třetí skončili "Kolíci" se svým Red Bullem, když Tom senior úspěšně zaútočil na Henka Thuise a přenechal mu bramborovou medaili. Pátý dojel Ivo Ragan, hned za ním skončili "Petrolheads" Pavel Müller a Honza Kislinger. 

Nedělní závod završil letošní sezónu Radical série European R-Cup. V letošní sezóně se soupeřilo v deseti závodech, odjetých ve čtyřech zemích (Spa, Zandvoort, Most, Red Bull Ring a Brno). Na start se postavily více než tři desítky jezdců z téměř deseti zemí. Celkové vítězství vybojoval Josef Koller, oproti loňské sezóně se výrazně zlepšil Ivo Ragan a poskočil na skvělou stříbrnou příčku, bronz si odnáší Ondřej Navrátil.

7.JPG

Nejrychlejší vůz European R-Cup sezóny 2012 "Ferrari" Radical SR3 Josefa Kollera a Ondřeje Navrátila
foto: Petr Frýba

Zpět