EUROPEAN R-CUP V MOSTĚ - ČÁST PRVNÍ


Po senzačním vítězství dvojice Josef Koller - Ondřej Navrátil na European Masters závodech ve Spa pokračují dalším triumfem - vítězstvím v sobotním závodě Radical cupu.


Z holandského Zandvoortu se série R-cup přesunula na svoji třetí letošní zastávku do Mostu.  Kromě domácích teamů jsou na startu i jezdci z Anglie, Německa, Rakouska, Polska a Slovenska. Páteční volné tréninky přerušila pravá letní bouřka, takže jezdci, kteří neměli s sebou pádla nebo neoprén raději na trať ani nevyjeli. V první sobotní kvalifikaci si pole position vyjel James Abbott z továrního teamu Radical UK, stíhán Pepou Kollerem a Broňou Formánkem, který si do Mostu poprvé přivezl posilu - Josefa Zárubu juniora. Ve druhé kvalifikaci už Ondra Navrátil neponechal nic náhodě a časem 1:36.32 si zajistil nejlepší místo na startu. Za ním se seřadili James Abbott a Ivo Ragan. V sobotu byl také na programu první závod víkendu.  Poprvé v letošním roce se ve startovní listině objevil Zbyněk Passer, který se úspěšně prodral startovním polem a Radku Barešovi předával vůz na třetím místě. Iva Ragana potkala technická závada a vedoucí závodník průběžného pořadí bohužel závod nedokončil. Pepa Záruba junior překvapil Radka Bareše, když se na něho dotáhl, ale Radek nakonec bronz uhájil. O první místo sváděli boj "Kollerovci" a James Abbott. Pepa Koller udržel druhé místo po startu a nenechal anglického jezdce vytvořit si náskok. Ondrovi Navrátilovi se po vystřídání podařilo Jamese Abbotta předjet a vedení udržel až do konce závodu. Cenu fair-play organizátoři na tradiční sobotní Radical party udělili posádce Radicalu SR4 Josefovi Zárubovi staršímu a Marku Sabáčkovi, kteří se ctí bojovali v závodě se silnějšími vozy Radical SR3.

Zvláštní ocenění za odvahu a zejména za solidní jízdu si zaslouží i jezdci Petr Kříž a Libor Maděra, kteří se poprvé postavili na start ostrého cupového závodu.

Prozatím jen malá foto-ochutnávka, další fotografie již brzy na www.radicalcars.cz nebo na Facebooku Radical Cars

Most 2 start.JPG

start sobotního závodu R-cup

Zpět