GEUS RACING TEAM REPREZENTOVAL ČESKÝ RADICAL VE SPA


Série Radical Masters pokračovala po úvodním závodním víkendu v Silverstone druhým podnikem v belgickém Spa-Francorchamps. Příjemné počasí a exkluzivní atmosféru závodů 1000 km Spa Le Mans bohužel narušila vážná nehoda britského jezdce a nečekané úplné zrušení druhého závodu.

Na závody s komplikovaným názvem Shell Racing Solutions Radical Masters and Intrax Radical Benelux Cup přijelo 75 jezdců a na start prvního závodu se postavilo 47 Radicalů SR8 a SR3.

Čtvrteční volné tréninky a odpolední kvalifikace se odjely v pohodové atmosféře, pole position pro první závod vybojoval časem 2:19.489 Per Staaf jr. (team Solutions Racing).  Proslulá Eau Rouge nezůstala své tak trochu temné pověsti nic dlužna a hned po startu prvního závodu se David Jacobs z Radical UK Works teamu se svojí SR8 podíval do ochranné bariéry. Hrozivě vypadající nehoda naštěstí zůstala bez zdravotních následků - po kontrole v nemocnici se David už odpoledne objevil zpátky v paddocku. Nicméně úplně zdemolovaný vůz, kde jedinou použitelnou součástkou po nehodě bylo tažné oko, prokázal neuvěřitelně bezpečnou konstrukci Radicalů. Po odkroužení 5 kol za safety carem bylo opět odstartováno a pro vítězství ve tříde Masters si dojela posádka Vermont - Kronengard ze stáje Slim Racing. Kategorii Supersport  ovládli Andrea Fausti a Lorenzo Scotti z UK Racing. Radek Bareš a Geus Racing team vybojoval solidní umístění v první desítce vozů SR3 (9.příčka).

Páteční odpolední program měl ve Spa uzavřit druhý závod Radical Masters. Na čelo startovního pole se kvalifikovala posádka John Stanley a James Swift (team 360 Racing) díky nejrychlejšímu času víkendu 2:16,414, ale došlo k velmi neobvyklé situaci, kdy auta ani nenastoupila na startovní grid a zprávu o zrušení druhého závodu si teamy vyslechly ještě při čekání v paddocku. Matthieu Lahaye totiž v kvalifikaci se svým LMP2 vážně poškodil ochrannou bariéru okruhu a organizátoři nestihli provést opravu v rámci požadovaných bezpečnostních standardů. Masters Radicaly se opět sjedou v Brands Hatch začátkem června a 10.-12.6. pokračuje European R-Cup 2011 závodem v Mostě.

Geus Racing Team - jezdec Radek Bareš, náčelník Ivan Vršinský a "Martina" pokřtěná růžovým Martini šampaňským

Zpět