ŘIDIČ F1 V ČESKÉM RADICALU


Team Radical Cars byl osloven bývalým jezdcem Formule 1 Martinem Brundlem, aby pro neho a jeho syna Alexe připravil vůz Radical SR3 na testování Hungaroringu.


Martin Brundle začal závodní karieru v roce 1971 ve svých 12-ti letech ve Formuli Ford. Poté přestoupil do Formule 3, kde dokonce v roce 1983 bojoval o titul mistra světa s Ayrtonem Sennou. Skončil však na druhém místě. V příštím roce se postavil na start vysněné Formule 1 v barvách týmu Tyrell. Po nehodě na Velké ceně Dallasu přerušil závodění ve F1 a testoval pro team Williams. V roce 1992 však už znovu závodil ve formuli, tentokrát po boku Michaela Schumachera v týmu Benetton Ford, kde bodoval v 11ti závodech z celkových 12ti.

Po ukončení aktivní závodní kariéry roku 1997 se stal komentátorem britské televize ITV Sport, kde do roku 2002 pracoval po boku legendárního Murray Walkera. Za své komentátorské umění získal také řadu ocenění v anketě RTS Television Sport Awards. Od roku 2009 komentuje závody pro BBC.

Martinův syn Alex je také úspěšným závodníkem, od motokár přes Formule 2, Formule 3 a GP3 se dostal až k sérii Le Mans, kde v letošní sezóně pilotuje Zytek-Nissan LMP2 společně se svým otcem.

Team Radical Cars pro Alexe a Martina připravuje vozy Radical SR3 na jejich testování na Hungaroringu. 

Alex-Brundle-Left-and-Martin-Brundle-Right1.jpg

 

Foto: www.allaboutshipping.co.uk

Zpět