ROJILY SE NEJEN ČARODĚJNICE, ALE I RADICALY NA OKRUHU


V den pálení čarodějnic zažila nová okruhová série European R-Cup na Masarykově okruhu první ostrou a oficiální kvalifikaci pro dva nedělní závody. Pohled na rojící se elegantní stroje, jejichž piloti bojovali o tisíciny sekund a tedy co nejlepší pozici na startovním roštu, byl velkolepý. Pole Position pro první závod si vyjeli David Vršecký s Mirkem Formanem, druhý bude startovat Bronislav Formánek a třetí Tom Kolinger. Ti všichni krotí silnější typy SR3. Ani v nižší třídě SR4 nebude hrozit nuda. Jezdce totiž od sebe dělily setiny a tisíciny sekund.

Vítězný David Vršecký dosáhl v kvalifikaci zatím nejlepší čas 2 minuty a 4,139 sekundy. "Tak se prostě pomalu sžíváme, už vím, kde mám brzdit a auto mě fascinuje pořád víc," pochvaloval si David. 
Třetí Tomáš Kolinger byl o tři desetiny za Davidem, ale svůj výkon nechtěl přeceňovat a spíš se zaměřil na chválu na adresu promotérů. "Moc klukům držím palce, aby tahle série fungovala. Budu rád, když se budu moci zúčastnit všech podniků. Když jsme byli na světových podnicích, jako třeba naposledy v Silverstone, mělo to úžasnou atmosféru. A nevedli jsme si mezi profíky špatně. Jak vlastně amatéři jsme se dokázali držet v polovici startovního pole. Když se to ale rozjíždí tady, je to báječné," pochvaloval si Tom.
Držitel čtvrté příčky Ivo Ragan zrovna nehýřil nadšením, ale přiznal, že na závod se těší. "Určitě to mohlo být lepší, jenomže postupné změny v nastavení byly spíš na škodu. Myslím, že to, co mechanici připravili na neděli, bude mnohem účinnější. Divákům určitě připravíme skvělou show," dodal.
Za zmínku určitě stojí šestý nejlepší čas Tomáše Pekaře. Ten se poprvé svezl až v sobotu, protože auto pro něj se teprve kompletovalo. Byl ale velmi spokojený a i on si pochvaloval skvělé jízdní vlastnosti Radicalu. "Vyrostl jsem na motokárách a tohle je prostě kapotovaná motokára. Musím se ještě hodně učit, ale je nádherné, jak se to auto dá nádherně přečíst. Jak dělá přesně to, co od něj chci. Když se překlopí do smyku, nádherně se z něj dá vyvést. Fakt se moc těším na zítřek," přiznal se Tomáš.
Ve startovním poli se nakonec objevil i okruhový veterán František Došek, který bude startovat s Marcelem Kusínem. "Moc jsem se nesvezl, pořád ještě jsme něco ladili. Myslím, že v závodě se zítra naučím mnohem víc. Auto se mi moc líbí," konstatoval Došek po kvalifikaci. 
"Teď jenom řešíme, jestli zítra bude pršet, nebo ne," řekl promotér Zbyněk Passer. "Kdyby se jelo na mokru, byla by to škoda. Radical umí svou dravost předvést hlavně na suchu. S průběhem víkendu jsem zatím docela spokojený, samozřejmě musíme řešit běžné provozní problémy, ale to k organizaci profesionálního podniku patří," doplnil Zbyněk. 
Všichni účastníci European R-Cupu se večer sešli v týmovém stanu při Radical Party a malou oslavou zahájili oficiálně letošní ročník seriálu. Promluvil i zástupce britského výrobce a popřál všem členům rodiny Radicalů hodně štěstí. Party oživila dokonce i barmanská a ohňová show. Ale velké slavení si nechtěl dovolit nikdo. Dopoledne v 11 hodin a 20 minut startujeme první závod...

Malá fotoochutnávka ze sobotních kvalifikací a následné Radical Party

 

Zpět