SLOVAKIARING - ORECHOVÁ VÝHEŇ


Sluncem zalitý okruh v Orechovej Potoni, hostil tento víkend prestižní akci FIA GT3. Radicaly se tak mohly prohánět po Slovakiaringu ve společnosti toho nejlepšího, co je v současnosti na světové okruhové scéně vidět.

Bohatá divácká kulisa pak dala celému podniku nádhernou atmosféru, na podobné počty diváků už jsme bohužel  v  Čechách odvykli. Bylo zajímavé sledovat s jakým zájmem se diváci chodili dívat na Radicaly do paddocku a nevěřícně kroutili hlavou, že tak subtilní vůz může zajíždět tak rychlá kola, kdy se rozdíly v časech dosahovaných na kolo FIA GT3 a našich "placek" vešly do 2 sekund a téměř jednu třetinu startovního pole "chlouby motorsportu" jsme nechali za sebou.

Závodní víkend podpořil i tovární team z Radical UK, ve výjimečném počtu 17 techniků, mechaniků a dokonce jezdecké posádky Phila a Jamesa Abbott – samotných  majitelů Radicalu, kteří v obou závodech dokázali vystoupat na stupně vítězů. Velmi příjemným zpestřením startovního pole Radicalů byla účast posádek z Anglie, Polska, Holandska, Litvy a z Ruska, které tak daly jasný signál o kvalitě nové série a všichni si pochvalovali hladký průběh závodů a velmi dobrou jezdeckou úroveň. Věříme, že do budoucna bude zahraničních posádek přibývat a R-Cup se tak zařadí mezi uznávané a prestižní série.

Oba závody se nesly ve znamení velmi vyrovnaného jezdeckého pole a čistých soubojů, všech 22 pilotů odvedlo dobrou práci a diváci si tak přišli na své. V prvním závodě zvítězila posádka Koller-Navrátil (třída Supersport) a posádka bratrů Marcinkiewiczů (třída Clubsport), ve druhém závodě byl nejrychlejší  Zbyněk Passer v Supersportech a zlato v Clubsportech obhájila polská posádka.

Tradiční sobotní "Radical Party" pak sklidila patřičný ohlas, zejména vystoupení dívčí kapely Apples  se stalo jedním z vrcholů celého víkendu a rozhodně napomohlo k propagaci celé série u nás i ve světě. Už teď se těšíme na závodní víkend na Podzimní Velké ceně Brna, který uzavře letošní ročník European R-Cup 2011. Doufáme, že se tam s Vámi uvidíme, jste všichni srdečně zváni, přijďte si zafandit.

 

 

 

Zpět