VE VOLNÝCH TESTECH DOMINOVAL DAVID VRŠECKÝ


Hned tři volné tréninky absolvovali v pátek na Masarykově okruhu účastníci European R-Cupu. V rámci Jarní ceny je ještě čeká sobotní kvalifikace a dva nedělní vytrvalostní závody na 50 minut. Nejlepší časy ve volných jízdách zaznamenal hostující trucker David Vršecký.

"Upřímně řečeno, překvapilo mě to," komentoval David nejlepší čas lehce přesahující 2 minuty a 4 sekundy. "Nešel jsem do toho s žádnými ambicemi, kývl jsem na tu nabídku, protože to auto se mi líbí. A uchvátilo mě, když jsem se s ním svezl. Asi nemusím vysvětlovat diametrální rozdíly oproti trucku. Tady hraje aerodynamika a jede se úplně jiná stopa. Pořád hledám brzdné body. Určitě by to mohlo být lepší. Jde prostě o úplně jiný styl. Dokonce si vzpomínám, jak mě někdo kdysi varoval, abych nikdy nesedal do ničeho, co má křídla. A je to tady," smál se David. Dodal ovšem, že truckerské srdce v něm bude vždycky vítězit a tady je jen na návštěvě, která ho ovšem velice těší. 
Závodní víkend je tedy v plném proudu a krotitelé Radicalů se zítra poprvé poměří naostro. V 11 hodin a 20 minut startuje hodinová kvalifikace. Do té doby budou ještě v plné permanenci mechanici, kteří ošetřují všechny stroje společně v zadním trojboxu v brněnském paddocku. K ruce jim je i britský kolega z továrny v Peterborough, kterého do Brna vyslal výrobce spolu s plným nákladním návěsem s náhradními díly. 
Svou roli hraje i velice proměnlivé počasí, které má během víkendu pokračovat. Občasné přeháňky tak ještě dávají důvod ke spekulacím o obutí, které bude použito pro kvalifikaci a pak pro závody. 
"Ve finále startuje šestnáct aut, ale není to tak zlé. Odřeklo bohužel několik britských kolegů, kteří se za pár dní chystají na hodně velký evropský podnik do Spa. Když se kouknu na ostatní mistrovské kategorie, které se tu při Jarní ceně jedou, pořád máme nejpočetnější startovní pole," doplnil ještě promotér Radek Bareš.
První představení Radicalů ve volných pátečních jízdách rozhodně potvrdilo očekávání. Jde o pohledná a dravá auta a není jich málo.  České okruhové závodění, které chvílemi vypadá, že skomírá na úbytě, získalo novou a hodnotnou akvizici. Nedělní závody budou jednoznačnou lahůdkou. Přijďte se podívat...

Zpět