ZLATÉ SPA: R-CUP A RADICAL MASTERS SPOLEČNĚ NA STARTU


Eau Rouge, Blanchimont, Pouhon, La Source...to jsou v motoristickém sportu zbožňovaná i nenáviděná jména, proslulých zatáček belgického okruhu SPA Francorchamps. Pokořit je bylo cílem prvního podniku European R-Cup 2012, zárověň jsme chtěli získat respekt soupeřů z Radical Masters - na startovní grid se totiž obě série postavily společně.

Na okruh se přijíždí po silnici, která dříve bývala tratí a jména obcí mi naháněla husí kůži (Masta, Malmedy, StavelotRivage). Historie a tradice, zde leží všude kolem. Je krásné být takhle blízko největším legendám motorismu.

Už v kvalifikaci jsme zahrozili a dokázali, že na to máme. Výsledek prvního závodu jen potvrdil, že se piloti českého R-Cupu, řadí k evropské špičce. Po fantastickém výkonu skončilo duo Josef Koller/ Ondřej Navrátil na prvním místě ve třídě Supersport vozů SR3 RS v Radical Masters a Ivo Ragan dovezl evropský bronz. Další české posádky bojovaly hned pod stupni vítězů a užívaly si nádherných soubojů se svými soupeři. Bohužel Tom jr. a Tom sr. Kolingerové přisli o bronz v posledním kole. V hodnocení European R-Cup zvítězili Koller s Navrátilem, druhý  skončil Ivo Ragan a mezi nejlepšími se udržel loňský celkový vítěz Bronislav Formánek.

Český Radical team se ujal organizace slavnostního vyhlášení prvního závodu a předání pohárů proběhlo na velké Radical party s barmanskou show a koncertem dívčí rockové kapely Apples. V R-cupu se kromě pohárů bojovalo i o hodnotné ceny - vítězové domů odjížděli s televizí Samsung, stříbrný pohár byl předán spolu s fotoaparátem Samsung a s třetím místem jezdec vybojoval model auta na dálkové ovládání.

V sobotu už počasí vypadalo ve SPA tak, jak ho známe nejčastěji. Zima, zataženo a jemný, ale vydatný déšť. V náročných podmínkách na vodě se českým jezdcům také dařilo, ale na místní znalce už to nestačilo. Po lehké jezdecké chybě Pepa Koller s Ondrou Navrátilem ztratili skvělou pozici z kvalifikace a do poslední chvíle bojovali, ale výjezd safety caru ve druhé polovině závodu už neumožnil předjíždění. Posádka Red Bullu po slibném úvodu musela odstoupit kvůli technické závadě. V českém R-Cupu tak zvítězil Ivo Ragan, který na vodě "umí", druhá skončila dvojice Koller/ Navrátil a třetí "sběratel bronzů", Broňa Formánek.

"Závodit tady a vyhrát je pro mě obrovský zážitek, tahle trať je pro mě legendou. Vítězství v Masters serii je krásným bonusem celého víkendu. Určitě se sem zase rádi vrátíme", komentoval úspěšný víkend Josef Koller.


"SPA a hlavně Eau Rouge, jsem si zamiloval. Je to krásný a náročný okruh a jsem moc rád, že se mi povedlo vybojovat tady vítězství v R-Cupu a bronz v Masters, pro mě zatím nejcennější evropskou trofej", řekl nám Ivo Ragan po závodě. Rozhovor s Ivem Raganem o závodění a o Radicalech najdete v příštím vydání časopisu SPEED.


Program českého R-cupu pokračuje v holandském Zandvoortu v polovině července, mezitím jezdci testují na Red Bull ringu, připravujeme testování pro Alexe Brundla (syna bývalého jezdce Formule 1 Martina Brundla) - s legendou se v Radicalu sejdeme 6.června na Hungaroringu.

spa_masters512_02.jpg

spa_masters512_03.jpg

spa_masters512_04.jpg

spa_masters512_05.jpg

spa_masters512_06.jpg

spa_masters512_07.jpg

spa_masters512_08.jpg

spa_masters512_10.jpg

spa_masters512_11.jpg

spa_masters512_12.jpg

Zpět