ZLATÝ ZÁVĚR SEZÓNY PRO FOR-ZU


Broňa Formánek a Pepa Záruba jr. strávili v Barceloně víkend snů - na konci obou závodů hrála na jejich počest česká hymna.

Po sérii vynikajících umístění, které sbírali během celé sezóny, se kluci dvakrát postavili na stupeň nejvyšší. Vítězství nebylo vůbec "zdarma", protože do posledního závodního víkendu sezóny nastoupil v kategorii Supersport španělský jezdec Tristan Vidaas, pro kterého je Catalunya "domácím" okruhem. Tím byl Tristan oproti jezdcům z For-zy nepochybně ve výhodě, protože každý z nich absolvoval pouze 2 krátké volné tréninky. V kvalifikaci zajeli oba vynikající časy, Pepa Záruba ve své kategorii dokonce pole position. První závod "rozjížděl" Formánek, po povinné zastávce v boxech ho vystřídal Záruba, ve druhém závodě si pořadí prohodili. Oba jezdci zvládli trať bez zaváhání a úspěšnou sezónu završili dvojitým zlatem. 

V Barceloně závodily i další dvě české posádky - Ivo Ragan/Matheus Svoboda a Josef Koller/Ondřej Navrátil. Ivo dokončil první závod na skvělém čtvrtém místě, ale chyba při střídání jezdců bohužel posádku odsunula v klasifikaci o dvě místa. Ondřej Navrátil zajel vzhledem ke své téměř celosezónní absenci (kvůli pracovním povinnostem) velmi solidní časy, nezaviněná kolize, do které se dostal Pepa Koller se svým vozem ale znemožnila útok na vyšší příčky.

 

a1edaa24-6891-423a-8b8b-f8ec0be1947b.JPG

Zlato: Broňa Formánek & Pepa Záruba jr.

Stříbro: Tristan Vidaas

Bronz: Colin Noble

Zpět